Üretim

Patoloji laboratuvarlarında kullanılan kimyasal çeşidinin fazla olması ve bu kimyasalların birçoğunun havadan ağır olması yüzünden, patoloji laboratuvarlarında yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Baygen olarak, Ar-Ge ve üretimini kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz ve sizlerin ihtiyaçlarına uygun cihaz ve ekipmanlar ile size kokusuz bir patoloji laboratuvarı sunuyoruz.

Mikrobiyoloji laboratuvarlarının temel ekipmanlarından olan bunzen bekinin, aerosol oluşturma, yangın ve patlama riski gibi, kullanıcı güvenliğini tehlikeye atan durumlara sebebiyet verme olasılığından dolayı, firmamız, bunzen bekinin yerine kullanıcı güvenliğini ön planda tutan tasarımı ile patentli teknolojiye sahip, elektrikli öze sterilizatör cihazı mikro-insineratörü geliştirmiştir.

Ülkemizde, özellikle İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu gibi, kronik brusellozun yoğun görüldüğü bölgelerde, Brusellozun teşhisi aşamasında diğer serolojik testlerle yaşanan sıkıntılara, ülkemize özgü suşları kullandığımız Brucella Coombs Testi ile çözüm üretiyoruz.

Yenilikçi, teknolojik ve hayatı kolaylaştıran ürünler üretme hedefiyle hareket eden Baygen, bu yolda ilerlerken hep ileriye bakan bir firma olup, ihracat yolunda da adımlar atmakta ve ihracat yapan diğer firmalarımız gibi, ülke ekonomisine artı değer katmayı öncelikleri arasında tutmaktadır.